Як підібрати теплоакумулятор до котла опалення! Рекомендації?
Теплоакумулятор – найважливіший елемент системи опалення індивідуального житлового будинку, заснованої на різних принципах. Його використання допомагає ефективно витрачати енергоресурси і забезпечує істотну економію коштів.
Принцип дії та основні завдання
Основним завданням теплоаккумулятора є накопичення теплової енергії у той час, коли вона в надлишку, і повернення її назад в систему опалення при наявності дефіциту тепла. Таким чином, проводиться стабілізація теплового режиму в приміщенні, температура істотно згладжується, і зміни стають непомітні для споживача, що значно підвищує рівень комфорту в приміщеннях.
Переваги застосування теплоакумуляторів:
- дане обладнання надає реальну можливість використання накопиченої енергії при значних збої в роботі системи опалення;
- пристрій здатне протягом розрахункового періоду забезпечити в приміщеннях оптимальний тепловий режим, навіть якщо джерело тепла повністю перестав працювати;
- знижує навантаження на первинне джерело тепла, одночасно збільшуючи його ресурс і ефективність.
Таким чином, стає зрозуміло, що найбільший ефект від використання такого обладнання можна отримати в поєднанні з джерелами енергії, робота яких має яскраво виражений циклічний характер.
Застосування теплоакумуляторів
Якщо система опалення працює від електричного нагрівача, то великого значення набуває час доби, в який виробляється тепло. Це пов'язано, насамперед, з високою вартістю електрики і використанням для зниження витрат двохтарифних приладів обліку. Оскільки нічний тариф більш ніж в 2 рази нижче, ніж денний, то цілком очевидно, що використання електричного котла вночі краще в порівнянні з роботою в інший час. Саме тому теплоакумулятор – оптимальний варіант вирішення даної задачі. Отримавши максимум тепла в період дії нічного тарифу, він буде поступово віддавати його днем, коли гріти електрокотел стає недоцільно.
Особливе значення наявність даного пристрою набуває тоді, коли немає принципової можливості забезпечити хоча б у першому наближенні постійну подачу теплової енергії від первинного джерела тепла. Це може бути у випадку спільного використання з сонячними колекторами – тут виробляється теплова енергія буде прямо залежати від часу доби. Таким чином, якщо в системі опалення даного типу буде мала кількість теплоносія, то без теплоаккумулятора або додаткового джерела тепла просто не обійтися.
В качестве примера рационального использования энергии сгорающего топлива можно вспомнить работу твердотопливных котлов, эффективность которых напрямую зависит от режима работы – то есть наилучшая отдача обеспечивается на максимальной мощности. От этого зависит также состав газодымовой смеси, удаляемой через дымоход в атмосферу, который влияет на состояние экологии окружающей среды и жестко регламентируется во многих странах. Кроме того, неоптимальный режим работы твердотопливного котла повышает риск выхода его из строя и даже может быть небезопасным для проживающих в здании жителей. Опять же, отдача тепла может меняться в зависимости от изменений качества используемого топлива и его количества.
Поскольку мощность такого котла подбирается для обеспечения комфортной температуры в самые сильные холода, то в межсезонье или при не очень низких температурах приходится включать его только на определенное время, иначе надо будет открывать окна и двери. Это вызывает значительные колебания температуры в помещениях и может быть нивелировано только использованием теплоаккумулятора.
Подбирать устройство надо посоветовавшись со специалистами, но в общем случае следует учесть, что:
- об'єм приладу розраховується виходячи з кількості теплової енергії, яку необхідно буде запастися при мінімальній температурі на максимальний період часу бездіяльності котла;
- ефективність отримання енергії від котла залежить від кількості теплообмінників в теплоакумуляторах;
- вкрай бажано контролювати температуру теплоносія і мати можливість його аварійного скидання.